Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 17372025



*

nr 1737 2025


Skulptur

Keramik, Åke Falk, Nunna. Höjd: 47 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 november 2025
kl 18:12:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/10 23:55:01 1      100 kr
2/11 21:52:41 2      200 kr
3/11 18:02:23 3      200 kr
3/11 18:02:23 2      200 kr (Budbetjänt)
3/11 18:02:38 3      250 kr
3/11 18:06:45 2      Vinnande bud
3/11 18:06:55 2      justering av budtak
3/11 18:07:20 3      350 kr
3/11 18:07:20 2      (budbetjänt)
3/11 18:07:33 2      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk kvinna kvinnor kvinnorportträtt nunna nunnor religöst motiv skulptur åke falk
  • 8241 Bläckställ
    Brons/mässing. Längd: 20 cm. Höjd: 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:42
  • 1018 Bordsuppsats
    skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:42
  • 1017 Bordsuppsats
    skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:53
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:11
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:52
  • 8025 Glasskulpturer
    14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56




Ladda ner broschyr